| Meb| Sbs| Oges| Öss| Konu Anlatımlar| Soru Cevaplar|
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bölgede Çalışan Sözleşmeli Öğretmenlerde Kadroya Alınacak

Bölgede Çalışan Sözleşmeli Öğretmenlerde Kadroya Alınacak Empty Bölgede Çalışan Sözleşmeli Öğretmenlerde Kadroya Alınacak

Mesaj  Admin Perş. Ağus. 13, 2009 1:15 pm

1. Bölgede Çalışan Sözleşmeli Öğretmenlerde Kadroya Alınacak

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik sözleşmeli öğretmenlerin kademeli şekilde kadroya alınacağını bildirmişti. Fakat bu açıklama haber siteleri tarafından yanlış anlaşılmakta ve yanlış aksettirilmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı Doğu ve Güneydoğu’da üç yıl, diğer illerde 5 yıl kesintisiz sözleşmeli öğretmenlik yapanları kadroya alacağını açıkladı. Bu güzel haberi çoğu eğitim haber siteleri çok olumsuz ele alarak açıklamalarda bulunmaktadırlar. Sözleşmeli öğretmenlerin genelde tercih ettiği sitelerde sanki zorunlu bölgede çalışmayan kadroya alınmayacakmış gibi ibareler kullanılmaktadır.

Sözleşmeli öğretmenlerde izlenecek sistem çok açıktır;

İşte işleyecek sistem: 3. Bölgede çalışanlar 3 yıl sonra, 2. bölgede çalışanlar 4 yıl sonra, 1. bölgede çalışanlar ise 5 yıl sonra kadroya alınacaktır.Fakat 1. bölgenin zorunlu bölgesinde çalışmayanlar ise yine kadroya alınacak fakat zorunlu bölge görevini kadroya geçtikten sonra tamamlayacaklardır.

1. bölgeden ortaya çıkan anlaşmazlık sanki zorunlu bölgede çalışmayan sözleşmeli öğretmen kadroya geçemeyecekmiş gibi algılanmaktadır. Bu ve bunun gibi yazılan yanlış haberlere değerli sözleşmeli öğretmenlerimizin inanmaması gerekmektedir.

www.mebpersoneli.com
Admin
Admin
Admin

Kişi sayfası
Başarı Puanı:
Bölgede Çalışan Sözleşmeli Öğretmenlerde Kadroya Alınacak Imgleft0/0Bölgede Çalışan Sözleşmeli Öğretmenlerde Kadroya Alınacak Emptybarbleue  (0/0)
admin admin:
Bölgede Çalışan Sözleşmeli Öğretmenlerde Kadroya Alınacak Imgleft0/0Bölgede Çalışan Sözleşmeli Öğretmenlerde Kadroya Alınacak Emptybarbleue  (0/0)

http://mebforum.eniyiforum.org

- Similar topics