| Meb| Sbs| Oges| Öss| Konu Anlatımlar| Soru Cevaplar|
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bilgisayaracılar için Program Tavsiyeleri

Bilgisayaracılar için Program Tavsiyeleri Empty Bilgisayaracılar için Program Tavsiyeleri

Mesaj  Admin Perş. Ağus. 13, 2009 1:37 pm

Bilgisayaracılar için Program Tavsiyeleri

Herkese merhabalar...Sevgili arkadaşlar,bilgisayar öğretmenlerinin okullarda binbir türlü işi ve bu işlere de dönük olarak kullanması gereken programlar bulunmaktadır.Ben sizlere benim şu ana kadar hangi durumlarda ne tür programları kullanarak sorunlarımı çözdüğümden bahsedeceğim (umarım faydası olur.)

1 ) Ağ bağlantısı labaratuvarın olmazsa olmazıdır ve öğrenci pc lerini kontrol etmek ve diğer bilgisayarlara program kurmak ya da müdahale etmek gerekebiliyor kimi durumlarda...Bu nedenle NETSUPPORT adı verilen ve ağda sorunsuz çalışan bir program önerim olacak...İlgili program client ve server olmak üzere yani istemci-sunucu olmak üzere 2 programı var ve işinizi çok kolaylaştırıyor....Hepinize şiddetle tavsiye ediyorum...

2) Norton Ghost (PC lerin bir tanesini kurduktan sonra CD ye image almak yetiyor.Sonra kurumlar 15 dk da hazır...Zamandan kazanmanızı sağlayan bir program...)

3) Bilgisayarcının el çantasındakiler,Utility programlar ; yani her pc de ya da sizde herdaim olması gereken programlar...

- Winrar,winzip, (Dosya sıkışıtrma programları)
- Windows XP,Vista,vb.
- MS. Office 2003 (2007 asla tavsiye edilmez şu an için yaygın değil...)
- Driver Backup (Driver Magic) (PC deki sürücülerin yedeklenmesini sağlıyor...)
- Winamp (müziksiz bilgisayar çekilmez)
- Smart Draw (Her türlü diagram design ya da her türlü şematik çizim yapabilirsiniz...)
- FileZilla (FTP programı)
- Download Accelator (Download hızlandırıcı)
- Crystal Player (Birçok film formatını sorunsuz açıyor.)
- Yassak (internet sitelerinden istenmeyenlere girilmesini engelleyen bir program)
- Soundfourge (Ses düzenleyici...profesyonel anlamda...)
- Finaldata (Veri kurtarma programı ve 3 kereye kadar silinmiş(formatlanmış) disklerden veri kurtarabiliyor)

4) Adobe Flash ve Photoshop (En zor durumlarda en iyi yardımcılar diyebilirim)

5) Benim aklıma gelenler şimdilikl bu kadar... Sizlerden de benzeri örnekler vererek işlerimizi kolaylaştıracak yazılımlardan haberdar olmamızı sağlayabilirsiniz..i

Saygılar...
Admin
Admin
Admin

Kişi sayfası
Başarı Puanı:
Bilgisayaracılar için Program Tavsiyeleri Imgleft0/0Bilgisayaracılar için Program Tavsiyeleri Emptybarbleue  (0/0)
admin admin:
Bilgisayaracılar için Program Tavsiyeleri Imgleft0/0Bilgisayaracılar için Program Tavsiyeleri Emptybarbleue  (0/0)

http://mebforum.eniyiforum.org

- Similar topics